• autor: ArturB1994, 2017-04-08 14:55

Orzeł Parzęczew 1:1 Stal Głowno (0:1)

Bramki: 68' Garbacz - 8' Fortuna

Skład Stali: Stawski - Al.Waśkiewicz (71' Suchenek), Tomczyk (k), Lech (59' Podedworny ż), Kruk ż - Nowak (73' Mospinek), Gibała - P.Ignatowski, Kuciński, Fortuna (73' An.Waśkiewicz) - T.Florczak (86' Nagański)

14:55 witamy na kilka chwil przed meczem z Parzęczewa, gdzie miejscowy Orzeł, zajmujący po 18. kolejce 3. miejsce, podejmuje będącą lokatę niżej Stal Głowno. To istotny mecz dla układu tabeli, oba zespoły ciągle liczą się walce o awans do IV ligi. Utrata punktów przez którykolwiek z zespołów może oznaczać przekreślenie szans na dogonienie liderującego Boruty. Liczymy na pełne emocji widowisko, z happy-endem w naszym wykonaniu.

15:03 Pierwszy gwizdek spotkania, rozpoczynamy!

2' Pierwszy rzut różny dla Stali, strzela Kuciński, niecelnie

6' Dobry przerzut Nowaka na skrzydło, piłkę przejmuje Fortuna, mija dwóch zawodników, ale strzela w bramkarza.

8' Prowadzimy 1:0! Adam Gibała podał na skrzydło do Patryka Ignatowskiego. Ten wrzuca w pole karne, z piłką mija się Florczak, ale tuż za nim jest Fortuna, który wykańcza akcję!

16' Pierwszy kwadrans gry pod kontrolą Stali. Nasi piłkarze mają przewagę na boisku.

W dzisiejszym meczu, w szeregach Stali brakuje m.in. Jakuba Niedomagały oraz Eryka Ignatowskiego. Nasz podstawowy dotychczas bramkarz, decyzją trenera, otrzymał wolne, natomiast Ignatowski odniósł w ostatnim czasie kontuzję żeber.

22' Stal po zdobyciu bramki cofnęła się. Oddajemy inicjatywę, licząc na kontry. Gospodarze jak na razie biją głową w mur.

25' Pierwszy strzał zawodników Orła. Wysoko nad bramką.

28' Kolejna próba gospodarzy. Dobra akcja lewą stroną, zakończona strzałem, ale nasz bramkarz bez problemu broni.

30' Akcje pod obydwiema bramkami. Najpierw Stal miała rzut wolny, zakończony... kontrą Orła. Po niej gospodarze mieli rzut rożny, z którego nic nie wynikło.

35' Bardzo ładna akcja Stali. Dośrodkowanie Kruka wybijają obrońcy, ale ponownie przejmujemy piłkę w okolicach pola karnego. Brakuje jednak strzału. Szkoda.

45' Prowadzimy do przerwy 1:0. Pełni entuzjazmu zapraszamy za kwadrans na drugie 45 minut.

46' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.

47' Piłka w siatce po dobitce strzału Florczaka przez Fortunę. Sędzia asystent sygnalizuje jednak pozycję spaloną. Nadal 1:0.

57' Nieco przypadkowa akcja gospodarzy, piłka nie znajduje drogi do bramki. Złą informacją jest natomiast uraz Michała Lecha. Stoper został zniesiony z murawy na noszach.

59' Kontuzjowanego Lecha zastępuje Damian Podedworny. Zajmie on miejsce w środku pomocy, a do obrony cofnięty został Adam Gibała.

61' Kolejna kartka dla zawodnika Orła. Faulowany nasz bramkarz.

68' Remis! Przypadkowe zderzenie Waśkiewicza z Gibałą wykorzystuje Garbacz, który spokojnym dokładnym strzałem zza pola karnego doprowadza do wyrównania.

69' Mogliśmy świetnie odpowiedzieć! Dwie okazje w jednej akcji. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale dwa nasze strzały zablokowane.

71' Suchenek zmienia Waśkiewicza

73' Mospinek za Nowaka. Na boisku melduje się także drugi z braci Waśkiewiczów, Antoni, który zastępuje Fortunę.

76' żółta kartka dla Karola Kruka

80' Florczak w doskonałej sytuacji! Z ok. 40 metrów lobuje bramkarza, ale nie trafia też w bramkę. Górna siatka.

83' Stal walczy o pełną pulę. Rzut rożny, dośrodkowanie wybijają obrońcy. Przed polem karnym do piłki dopada Florczak i oddaje mocny strzał. Obok bramki.

86' Łukasz Nagański zmienia Tomka Florczaka.

89' Mieliśmy sporo szczęścia! Gospodarze przeprowadzają kontrę i oddają strzał w słupek!

90' żółty kartonik dla Podedwornego.

90+2' sędzia kończy spotkanie, 1:1!