Bramki: Bujalski 17' (rz. k.), Bary³a 26', Kurstak 28' - Mospinek 6'

Sk³ad Rosanowa: M.Lewandowski - G³owiñski ¿, Stok³osa, P.Lewandowski, Lauk ¿ - Bary³a (80' Cêbrzyñski), Mordzakowski ¿, Ga³ecki (85' ¦ciborek), Dresler cz (40') - Bujalski, Kurstak

Sk³ad Stali: Smurzyñski (43' Chrobak) - M.Suchenek ¿, E.Ignatowski (46' A.Giba³a), A.Tomczyk (c), Kluska - Lech ¿ - Po³ynkin (76' Materka), Mospinek ¿, T.Florczak ¿, P.Szubert (24' Kret) - Fortuna

Relacja "minuta po minucie":

Przed meczem: Na mecz do Rosanowa trener Szcze¶niak zabra³ 21 pi³karzy. Zabrak³o tylko Szymona ¦l±zaka, pauzuj±cego za kartki Antoniego Wa¶kiewicza i kontuzjowanego Dominika Tomczyka. W meczowej osiemnastce zabrak³o miejsca dla wracaj±cych do formy i treningów Sergiusza Owczarka, Patryka Ignatowskiego i Kamila Szuberta. W stosunku do meczu z Zelowem do pierwszego sk³adu wskoczyli Przemys³aw Szubert i Micha³ Lech (debiut w oficjalnym meczu Stali), a na ³awce usiad³ Marek G³owiñski. Oprócz niego rezerwowymi byli: Marcin Chrobak, Adam Giba³a, Daniel Knys, Jakub Materka, Tomasz Kret i Dariusz Florczak.

15:32 Pierwszy gwizdek sêdziego, zaczynamy!

6' Stal obejmuje prowadzenie! Damian Fortuna ³adnie uciek³ obroñcy gospodarzy na skrzyd³o, do¶rodkowa³, a tam pi³kê z bliskiej odleg³o¶ci do siatki g³ow± skierowa³ Damian Mospinek!

10' Kolejna akcja Stali. Do¶rodkowanie Mospinka z rzutu ro¿nego, a strza³ Lecha g³ow± nieznacznie mija bramkê.

11' Gospodarze nie istniej± na boisku. Znów Stal w natarciu, znów Mospinek i znów g³ow±. Niestety tym razem obok bramki.

17' Pierwsza akcja gospodarzy i rzut karny! Adrian Tomczyk faulowa³ w polu karnym, a pewnym egzekutorem jedenastki B³a¿ej Bujalski, mimo, ¿e Dariusz Smurzyñski wyczu³ intencjê strzelaj±cego.

19' Mamy bardzo du¿o szczê¶cia! Smurzyñski sprokurowa³ drug± w przeci±gu kilku minut jedenastkê! Na ca³e szczê¶cie sêdzia liniowy zasygnalizowa³ wcze¶niej pozycjê spalon± napastnika Rosanowa. Kibicom Stali spad³ kamieñ z serca, bo oprócz karnego wielce prawdopodobna by³a tak¿e czerwona kartka dla bramkarza Stali.

22' Szubert le¿y na boisku trzymaj±c siê za miêsieñ dwug³owy. Konieczna bêdzie zmiana.

24' Tomasz Kret melduje siê na boisko w miejsce kontuzjowanego Szuberta.

26' Co za gol Piotra Bary³y! Skrzyd³owy Rosanowa mocnym strza³em z ok. 25 metrów przelobowa³ Smurzyñskiego! Po golu pi³karze gospodarzy zrobili ko³yskê dla niedawno narodzonego dziecka trenera LKS-u Marcina Herskiego.

28' Katastrofalne 10 minut w wykonaniu Stali. Nied³ugo po wznowieniu fatalny b³±d pope³nia Eryk Ignatowski, który traci pi³kê na rzecz Tomasza Kurstaka, a ten wychodzi sam na sam ze Smurzyñskim, mija go i posy³a pi³kê do pustej bramki! 3:1 dla gospodarzy!

33' ¯ó³t± kartk± za próbê wymuszenia rzutu karnego ukarany Mospinek.

40' Czerwona kartka dla Sebastiana Dreslera z Rosanowa! Bezpardonowy atak od ty³u na nogi £ukasza Kluski i s³uszne wyrzucenie zawodnika gospodarzy przez arbitra g³ównego.

43' Druga zmiana Stali wymuszona kontuzj±. W jednym z podbramkowych staræ ucierpia³ Smurzyñski, co uniemo¿liwia mu kontynuowanie gry. Na kilka minut I po³owy i ca³± drug± czê¶æ spotkania na boisku pojawia siê Chrobak.

45' Koniec I po³owy. Stal przegrywa 1:3, ale ca³± II po³owê bêdzie graæ z przewag± jednego zawodnika.

16:33 Pocz±tek II czê¶ci spotkania.

46' Na boisku nie ma ju¿ Ignatowskiego, którego zast±pi³ Giba³a. To ju¿ trzecia zmiana w szeregach Stali.

48' ¯ó³t± kartk± ukarany Lech.

53' Tym razem podobn± karê otrzymuje za faul Micha³ Suchenek.

60' Stal ma optyczn± przewagê, akcje Stali napêdza g³ównie Kret, jednak gr7acze gospodarzy umiejêtnie siê broni± i nie wpuszczaj± g³owinian we w³asne pole karne.

70' Strza³ Kluski z wolnego szybuje wysoko nad bramk±.

76' Ostatnia zmiana w Stali. Patryka Po³ynkina zmienia Materka.

77' Kolejna próba Kluski z rzutu wolnego, tym razem du¿ym refleksem musia³ wykazaæ siê bramkarz gospodarzy, który wybi³ pi³kê na rzut ro¿ny.

83' ¯ó³ta kartka dla Tomasza Florczaka.

89' Rzut karny dla Stali! W polu karnym faulowany by³ Kret. Do pi³ki podchodzi Mospinek i... strzela wprost w Micha³a Lewandowskiego! Dalej 1:3.

90+1' Kontrowersyjna sytuacja. Wojciech Mordzakowski ogl±da drug± w tym meczu ¿ó³t± kartkê, ale nie opuszcza jednak placu gry, poniewa¿ sêdzia nie pokaza³ mu czerwonego kartonika!

90+3' Koniec meczu. Stal przegrywa w Rosanowie, choæ pierwsze 15 minut zupe³nie na to nie wskazywa³o. Przez pierwszy kwadrans to my powinni¶my zdobyæ co najmniej trzy bramki, czasem zabrak³o jednak szczê¶cia. A potem obudzi³y siê stare demony z jesieni, czyli b³êdy w defensywie i przestoje w grze. Praktycznie ca³a II po³owa to bicie g³ow± w szczelny mur Rosanowa. Nie ma siê jednak co za³amywaæ, trzeba wyci±gn±æ wnioski i szukaæ punktów w kolejnych spotkaniach. To najbli¿sze, po raz pierwszy na wiosnê w roli gospodarza - w sobotê z Jutrzenk± Warta. Serdecznie zapraszamy i ¿yczymy przy okazji weso³ych ¶wi±t Wielkiej Nocy! :)

Zdjêcia: Panorama Zgierska