Aktualności

IV liga jest już nasza!!!

• autor: piotrek1710, 2015-06-14 20:21

Stal Głowno 5:2 GLKS Dłutów (1:2)

Bramki: samobójcza 31', Lebioda 56', Fortuna 73' i 90+13', Głowiński 90+18' - Biskupski 6', Golik 7'

Skład Stali: Smurzyński - M.Suchenek, E.Ignatowski, A.Tomczyk, Kluska - Nowak (77' Głowiński) - P.Ignatowski (52' Kret), Florczak ż, Gibała (C) (90+1' K.Suchenek), Fortuna - Lebioda (84' D.Tomczyk)

Ach, co to był za mecz!!!
W Głownie już od niedzielnego poranka panowała atmosfera święta. Wielkiego piłkarskiego święta. Po ulicach miasta dało się zauważyć poruszające się samochody z wywieszonymi przez szybę szalikami Stali. Stadion przy ulicy Kopernika 37 zaczął zapełniać się już na trzy kwadranse przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Ostatecznie można śmiało powiedzieć, że padł rekord frekwencji widowni na takim poziomie rozgrywek. Wszyscy przyszli w jednym celu - zobaczyć pewne zwycięstwo Stali i fetę mistrzowską po końcowym gwizdku. Tego dnia nic nie miało stanąć Stali na przeszkodzie - rywalem był grający "w kratkę" 10. w tabeli GLKS Dłutów, a my wyszliśmy w najmocniejszym możliwym zestawieniu. A jednak długo drżeliśmy o końcowy wynik...

Relacja "minuta po minucie":

17:03 Zaczynamy!

1' Od razu po rozpoczęciu meczu grupa najaktywniejszych kibiców Stali odśpiewała znaną przyśpiewkę "Naprzód piłkarze....". Jak się później okazało, nie przestali nawet na chwilę!

6' 0:1! Nieudany początek meczu w wykonaniu naszej drużyny! Błąd naszej defensywy i Łukasz Biskupski posyła piłkę z dużą siłą i precyzją do siatki.

7' Szokujące dwie minuty! 0:2! Ledwo wznowiliśmy grę po stracie gola, a już tracimy kolejnego! Piłka zagrana za naszą obronę i Wojciech Golik strąca ją do bramki przed wybiegającym Dariuszem Smurzyńskim. Nie tak to miało wyglądać!

15' Stalowcy powoli przebudzają się po fatalnym starcie. Po indywidualnej akcji Eryk Lebioda oddaje podkręcony strzał, który mija jednak okienko bramki gości.

20' Znów dobra szansa na kontaktową bramkę, ale Tomasz Florczak pogubił się przed oddawaniem strzału i piłka została wybita przez rywali.

25'-27' Seria rzutów rożnych dla naszej drużyny, które nie przyniosły jednak poważnego zagrożenia.

31' Jest bramka kontaktowa! Samobójcze trafienie po kolejnym z rzędu wstrzeleniu piłki w pole karne dłutowian.

35' Żółta kartka dla Florczaka.

45' Koniec I połowy. Do mistrzostwa potrzebujemy jeszcze dwóch bramek.

18:04 Rozpoczynamy II część gry.

50' Piękna oprawa przygotowana przez grupę UltraStal! Oby ten najazd można było uznać za skuteczny po końcowym gwizdku. https://www.youtube.com/watch?v=R_2fR46ODV0

52' Pierwsza zmiana w Stali. Tomek Kret wchodzi za Patryka Ignatowskiego.

55' Rzut karny dla Stali! Łukasz Kluska wykonywał rzut wolny i piłka trafia w rękę jednego z graczy stojących w murze! Do jedenastki podchodzi Lebioda i...https://www.youtube.com/watch?v=WPHA3_9mlU4

56' Ależ rehabilitacja Eryka! Dobrze skrzydłem urwał się Damian Fortuna i po wbiegnięciu w pole karne oddaje strzał, który wypluwa przed siebie golkiper gości. Takie prezenty Eryk lubi najbardziej i pakuje piłkę do bramki!

68' W niegroźnej sytuacji golkiper gości przepuszcza piłkę, ale mija ona także słupek bramki GLKS-u.

73' 3:2!!!!!!! Damian Fortuna! Fantastyczne zagranie Adriana Tomczyka z własnej połowy, Fortuna sięga piłkę przed bramkarzem, mija go i posyła piłkę do pustej bramki! 17 minut od awansu!

77' Druga zmiana. Za Damiana Nowaka na boisku pojawia się Marek Głowiński.

84' Kolejna zmiana. Dominik Tomczyk melduje się na murawie w miejsce Eryka Lebiody.

86' Bardzo niebezpieczne zdarzenie przy linii bocznej. O piłkę walczyli kapitan Stali Przemysław Gibała i obrońca gości Marcin Krasnopolski. Obaj starli się bardzo pechowo, Przemek najprawdopodobniej zerwał więzadła w kolanie, a Marcin z dużą siłą uderzył głową o metalowy słupek ogrodzenia. W przypadku obrońcy Dłutowa konieczny był przyjazd karetki pogotowia. Wszystkich kibiców martwiących się o stan zdrowia zawodnika GLKS-u pragniemy uspokoić. Skontaktowaliśmy się dziś z Marcinem i oto, czego się dowiedzieliśmy: "Dziękuje bardzo (za wszystkie życzenia zdrowia i słowa otuchy - przyp. red.). Badania na szczęście nie wykazały żadnych groźnych objawów. Czeka mnie tylko kilka dni przerwy i leżenia z powodu silnego bólu głowy i rozcięcia na głowie. Gratuluję awansu i życzę dalszych sukcesów Emotikon smile Pozdrawiam, Marcin Krasnopolski."
Wypada więc cieszyć się, że w przypadku Marcina skończyło się tylko na strachu. Podziękowania należy złożyć też na ręce stadionowej służby medycznej w postaci p. Anny Góry, która wykazała się dużym profesjonalizmem i opanowaniem podczas udzielania pierwszej pomocy zawodnikowi gości. Jeśli chodzi natomiast o kontuzję naszego Kapitana to po dokładnej diagnozie lekarskiej poinformujemy Was w oddzielnym artykule, jak długa przerwa czeka Przemka.

Całe zajście, związane z interwencją służb medycznych, trwało ok. 15-20 minut.

90+1' Podczas interwencji ratowników medycznych trener Pawlak zmuszony jest przeprowadzić ostatnią zmianę. Kontuzjowanego Gibałę zmienia Krzysiek Suchenek.

90+10' Wznawiamy grę.

90+13' Nikt nam już nie odbierze awansu! Z rzutu wolnego dośrodkowuje Głowiński, a piłkę do siatki głową strąca Fortuna. Damian to niekwestionowany bohater tego spotkania.

90+18' I jeszcze jeden gol! Dominik Tomczyk wykłada piłkę Głowińskiemu, a ten Super-Rezerwowy do asysty dokłada także i gola! 5:2!

90+20' Koniec meczu, rozpoczynamy fetę!!!