Aktualności

Rollercoaster

• autor: ArturB1994, 2015-05-31 19:12

Stal Głowno 6:4 Sokół II Aleksandrów Łódzki (2:0)

Bramki: Wrotecki 23', Fortuna 45', E.Ignatowski 62', Lebioda 68', 86' i 90+1' - Kuchciak 58', Rogalski 60' i 65', Bistuła 90'

Skład Stali: Chrobak - K.Suchenek, E.Ignatowski, A.Tomczyk, Kluska - Nowak (43' Głowiński) - Fortuna (88' Waśkiewicz), Gibała (C), Florczak, Wrotecki (67' P.Ignatowski) - Lebioda ż

Skład Sokoła II: Dębowski - Kozłowski, Przybyła (35' Kuchciak), Wawrzeniak, Urbanowicz - Indraszczyk, Wijas (83' J.Bistuła), Pecyna (70' Waszczyk), Czechulski, Rogalski (75' Piątkowski) - Wojtczyk

Sobotnie wyniki 26. kolejki ułożyły się niezwykle korzystnie dla Stali. Remis Orła Parzęczew, a przede wszystkim porażka lidera z Wiśniowej Góry w starciu z Termami Uniejów sprawiła, że w razie ewentualnego zwycięstwa naszych piłkarzy w dzisiejszym spotkaniu z Sokołem II Aleksandrów Łódzki, strata do Andrespolii wynosiłaby zaledwie 1 punkt.

Kibiców zgromadzonych na stadionie na pewno ucieszył fakt, że w wyjściowym składzie mogli ujrzeć wracającego po kontuzji Eryka Lebiodę. Wracającego do pełnej dyspozycji, a przebywającego jeszcze na ławce rezerwowych Patryka Ignatowskiego, w podstawowej 11 - stce zastąpił Tomek Wrotecki. Prawa obrona należała tego dnia do Krzyśka Suchenka, który zagrał w miejsce swojego młodszego brata, zmagającego się z drobnym urazem.

Początek spotkania wyglądał tak, jak większość meczów rozgrywanych w Głownie. Gospodarze byli stroną dominującą, to oni prowadzili grę. Goście z Aleksandrowa skupili się przede wszystkim na defensywie. Pierwszą dobrą sytuację nasi piłkarze stworzyli po kwadransie gry. Eryk Ignatowski doskonałym crossem obsłużył Wroteckiego. Pomocnik zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, który w nieznacznej odległości minął słupek bramki. Młody zawodnik dobrze prezentował się w pierwszej części gry. Po jego kolejnej akcji i wymianie piłki z Kluską do dobrej okazji strzeleckiej doszedł Florczak, ale jego strzał zatrzymał bramkarz gości. To była 21 minuta spotkania. Już 120 sekund później cały stadion krzyknął z radości. Doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego Nowaka trafia na głowę Tomka Wroteckiego, który zdobywa w ten sposób swoją pierwszą bramkę w barwach Stali! W 32 minucie piłka wpadła do siatki Sokoła po raz drugi. Gol nie został jednak uznany. Sędzia odgwizdał bowiem przewinienie Lebiody.  W końcówce pierwszej części spotkania straciliśmy niezwykle istotnego zawodnika w układance trenera Pawlaka. W jednym ze starć kontuzji nabawił się Damian Nowak. Zastąpił go Marek Głowiński. Przed przerwą swoją okazję miał także Fortuna. Jego strzał tuż przed przerwą odbił bramkarz Sokoła, a dobitka Lebiody poszybowała wysoko nad bramką.
Skrzydłowy Stali dopiął jednak swego w 45 minucie wykorzystując dośrodkowanie Kluski. Do przerwy prowadziliśmy 2:0, a goście z Aleksandrowa Łódzkiego ani razu poważnie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Chrobaka.

Początek drugiej połowy był stosunkowo podobny do tego, co działo się w pierwszej części spotkania. Jednak to, co na boisku miało miejsce w przedziale 58'-68' kibice w Głownie zapamiętają na długo. To właśnie w 58 minucie Sokół oddał pierwszy! strzał w meczu i od razu zdobył bramkę. Zawodnik gości wykorzystał dużą niefrasobliwość w szeregach naszej defensywy i pewnie pokonał Chrobaka. Chwilę później był już remis. Aleksandrowianie wykorzystali zdobyli gola, dzięki dobrze wykonanemu rzutowi rożnemu. 62 minuta to kolejne dośrodkowanie z narożnika boiska. Tym razem sytuację miała Stal i zamieniła ją na bramkę. Na ponowne prowadzenie wyprowadził nas Eryk Ignatowski, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Kluski. Mecz zaczął przypominać bardziej spotkanie piłki ręcznej, gdzie mamy do czynienia z grą typu "akcja za akcję". Dowód? 65 minuta i kolejny remis. 3:3, które nie dawało nam nic. Trener Pawlak zdecydował się na zmianę. Wroteckiego zastąpił Patryk Ignatowski. Skrzydłowy Stali nie zdążył nawet dotknąć piłki, a nasi piłkarze ponownie zdobyli bramkę. Uczynił to najlepszy strzelec ligi, Lebioda, który fantastycznym wolejem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Sokoła. Była 68 minuta.

W 77 minucie dobrą okazję miał Lebioda, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany. Napastnik nie powiedział tego dnia jednak ostatniego słowa. W 86 minucie zdobył drugiego dziś, a 43. w sezonie gola, dostawiając nogę do świetnego podania Fortuny.
Wydawało się, że to spotkanie skończy się wynikiem 5:3. Nic bardziej mylnego. W samej końcówce obie drużyny dołożyły jeszcze po jednym trafieniu. Najpierw ładnym szczupakiem czwartą bramkę strzelił napastnik Sokoła, a w kolejnej akcji klasycznego hat-tricka skompletował Lebioda.

Spotkanie z Sokołem II Aleksandrów Łódzki było prawdziwym rollercoasterem. Niesamowite zwroty akcji, mecz pełen emocji i 10 bramek. A najważniejsze jest to, że cel na ten mecz, czyli 3 punkty zostały w Głownie. W najbliższą środę czeka nas niezwykle istotny mecz. Być może najważniejsze spotkanie tego sezonu. Stal udaje się do Wiśniowej Góry na mecz z liderem. Przypominajmy, że obie drużyny dzieli w tabeli tylko jedno oczko, więc walki na pewno nie zabraknie!