KKS Koluszki 1:2 Stal Głowno (1:1)

Bramki: Duczek 32' - Florczak 5', D.Tomczyk 79'

Skład KKS-u: Adamczyk - Dymowicz, Jankowski, Gajek, Potakowski - Kwiatkowski, A.Marczyk, Duczek, H.Marczyk, Gicel - J.Perek

Skład Stali: Chrobak - K.Suchenek (81' Walczak), E.Ignatowski, A.Tomczyk, Kluska - Nowak - Fortuna (20' Waśkiewicz), Gibała (C), Florczak, Kret cz (84') - D.Tomczyk (90+2' Głowiński)

Bez kilku podstawowych zawodników na mecz w Koluszkach pojechała drużyna Stali. Urazy wykluczyły z gry najlepszego strzelca ligi, Eryka Lebiodę oraz Patryka Ignatowskiego, autora 12 kluczowych podań w tym sezonie. Ponadto z powodów osobistych zabrakło Michała Suchenka, podstawowego prawego obrońcy. W związku z tym swoją szansę otrzymali Dominik Tomczyk, Tomek Kret oraz starszy z braci Suchenków.

Koluszki to niewygodny teren. Przekonywał nas o tym bohater przedmeczowej zapowiedzi, Tomek Florczak. Dość powiedzieć, że w kilkunastoletniej historii spotkań pomiędzy KKS-em a Stalą, nasi piłkarze nie wygrali na boisku przy ul. Żwirki ani razu. Ponadto, wielu z licznie przybyłych kibiców naszego zespołu miało w pamięci ostatnie spotkanie w Koluszkach, kiedy to karygodne decyzje trójki sędziowskiej przyczyniły się do porażki Stali. Teraz miało być zupełnie inaczej...

Relacja "minuta po minucie":

3' Pierwsza sytuacja dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z zawodników KKS-u oddaje strzał ponad bramką Chrobaka.

5' Świetne prostopadłe podanie Eryka Ignatowskiego do Fortuny. Skrzydłowy Stali doskonale urywa się pilnującemu go obrońcy i posyła płaskie dośrodkowanie wszerz pola karnego. Tam na piłkę czeka już Tomek Florczak i pakuje ją do bramki! 1:0!

10' Koluszki podrażnione stratą gola ruszają odważnie do ataku, ale ich akcje kończą się zazwyczaj w odległości 20-25 metrów od naszej bramki. Bardzo skutecznie w defensywie gra Eryk Ignatowski, który kilkukrotnie świetnymi wślizgami ratował nasz zespół.

20' Zmiana w naszych szeregach. Antek Waśkiewicz zastępuje zgłaszającego uraz Damiana Fortunę.

25' Gra toczy się głównie w środku pola, ale przewagę optyczną mają gospodarze.

32' Mamy wyrównanie! Z pozoru niegroźna akcja kończy się zdobyciem bramki na 1:1. Dośrodkowanie z prawej strony w nasze pole karne, gdzie nieobstawiony przez nikogo pomocnik KKS-u Krzysztof Duczek oddaje strzał głową. Piłka odbija się od poprzeczki i ląduje w bramce. A przynajmniej tak twierdził asystent sędziego głównego. To on właśnie pomógł w ocenieniu sytuacji i zasygnalizował, iż piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową.

33' Świetna okazja dla Stali! Dobre podanie do Dominika Tomczyka. Napastnik zabrał się z piłką, wbiegł już w pole karne. W ostatniej chwili zatrzymał go ratunkowy wślizg obrońcy gospodarzy. To mogło być 2:1!

44' Rzut wolny z okolic 20 metra, strzał Gibały trafia jednak w mur.

45' Koniec pierwszej połowy.

46' Zaczynamy drugą część spotkania.

50' Tomek Florczak minął już bramkarza, ale z ostrego kąta nie zdołał zmieścić futbolówki w bramce. Może trzeba było podawać do dobrze ustawionego Tomczyka? Szkoda tej sytuacji.

58' Dobra akcja Koluszek. Mocny strzał z około 25 metrów mija bramkę Chrobaka.

62' Dominik Tomczyk uderza głową obok bramki po dośrodkowaniu Nowaka z rzutu wolnego.

68' Brakuje nam nieco szczęścia w polu karnym gospodarzy.

79' 2:1! W końcu wszystko zadziałało tak, jak należy. Nowak posyła świetną prostopadłą piłkę do D.Tomczyka. Napastnik Stali  wygrywa pojedynek 1 na 1 i pewnie pokonuje bramkarza gospodarzy!

81' Zmiana w naszych szeregach. Walczak zmienia Suchenka. Kluska wędruje na prawą stronę obrony, Kret na lewą, a Maciek biega na prawym skrzydle.

84' Czerwona kartka dla Tomka Kreta! Zawodnik Stali przewrócił wychodzącego na czystą pozycję Jakuba Perka. Ostatnie minuty będziemy grali w osłabieniu.

85' Dwa rzuty wolne dla KKS-u nie przynoszą zagrożenia pod naszą bramkę.

88' Świetna interwencja Chrobaka ratuje nasz zespół!

90+2' Zmęczonego Dominika Tomczyka zmienia Marek Głowiński. Chwilę później sędzia kończy spotkanie. Zdobywamy niezwykle cenne 3 punkty!

To było naprawdę trudne spotkanie. Momentami było widać nieobecność Patryka Ignatowskiego oraz Eryka Lebiody. Najważniejsze jest jednak to, że dopisaliśmy do swojego dorobku 3 punkty. W meczach pełnych walki rodzi się charakter drużyny. Tak z pewnością było dziś.

Przed nami kluczowa faza sezonu. Zostało 5 kolejek, w których wszystko możliwe. Różnice punktowe w czołówce są niewielkie, mając na uwadze fakt, że czołowa trójka zagra jeszcze pomiędzy sobą. W najbliższej serii gier do Głowna przyjedzie Sokół II Aleksandrów Łódzki. Już teraz zapraszamy na to spotkanie, które odbędzie się wyjątkowo w niedzielę o godz. 17:00