Aktualności

Hokejowo w Justynowie

• autor: piotrek1710, 2014-08-27 21:36

LZS Justynów 3:5 Stal Głowno (1:1)

Bramki: Kurzawski 32', Pawlak 79' i 87' - P.Ignatowski 28', Lebioda 60', 72' (rz. k.) i 84', Kret 75'

Skład Stali: Smurzyński - M.Suchenek, Maciak ż, A.Tomczyk, Nagański - Nowak (C) - P.Ignatowski (88' K.Suchenek), Florczak, Andrzejewski (58' D.Tomczyk), Kret (80' Waśkiewicz) - Lebioda (85' Walczak)

Nikt w szeregach Stali nie postrzegał meczu z Justynowem jako tego z gatunku tych najłatwiejszych. W ubiegłym sezonie najgorszy bilans drużynowy mieliśmy właśnie z tą drużyną spod Łodzi. Porażki na wyjeździe 0:3 i u siebie 1:4 dawały niemałe powody do niepokoju. Dla kibiców i piłkarzy Stali był to więc mecz z dodatkowym podtekstem i chęcią odwetu za tamte blamaże.

Nic dziwnego, że to własnie piłkarze Stali byli bardziej aktywni w ofensywie od początku spotkania. Swoje akcje mieli Patryk Ignatowski oraz Eryk Lebioda, ale za każdym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. Piłkę z narożnika boiska parę razy dogrywał również Tomasz Kret, ale egzekwowanie tego stałego fragmentu gry także nie przyniosło pożądanych rezultatów. W 19 min. pierwszy raz do głosu doszedł Justynów i od razu ich okazja mogła zamienić się na gola. Spore zamieszanie w polu karnym, strzał w światło bramki i tylko doskonałe ustawienie się Damiana Nowaka na linii bramkowej wciąż utrzymywało bezbramkowy remis. W 28 min. to jednak Stal wyszła na prowadzenie. Wzorową akcję skrzydłem przeprowadził Lebioda i dograł w pole karne do Ignatowskiego, który dopełnił formalności i wbił piłkę do bramki. Z prowadzenia niestety długo się nie cieszyliśmy. Już cztery minuty później po składnej akcji gospodarzy i kolejnym zamieszaniu w naszym polu karnym piłkę do bramki skierował Bartosz Kurzawski. Na wyrównujące trafienie mogła przyjść szybka odpowiedź ze strony Stali, ale doskonałą okazję zmarnował Tomek Florczak, który z 3 metrów posłał piłkę nad poprzeczką. Do przerwy bramek już nie oglądaliśmy, ale było wiadome, że w drugiej odsłonie gole będziemy oglądać.

Początek II połowy to niemalże powtórka tego, co widzieliśmy tuż po rozpoczęciu meczu. Znów w natarciu była Stal, ale ani główka Nikodema Andrzejewskiego, ani dwa strzały Lebiody, ani kąśliwy strzał po krótkim rogu Ignatowskiego nie wyprowadził głowinian na prowadzenie. Taki stan gry utrzymywał się do 60 minuty. Wtedy to Kret po akcji skrzydłem wrzucił piłkę do Lebiody, a ten tym razem się nie pomylił i pewnie uderzył obok bramkarza. Trudno wytłumaczyć to, co stało się ze Stalą po zdobyciu tej bramki. Przez 10 minut Stal praktycznie nie wychodziła z własnej połowy, a Justynów różnie próbował przedostać się w nasze pole karne. Dwa razy było groźnie, raz dobrze strzał na róg sparował Dariusz Smurzyński, a raz sytuację w ostatniej chwili uratowali nasi obrońcy. Ale w 72 minucie wszystko uległo zmianie. Długa prostopadła piłka Dominika Tomczyka do Ignatowskiego, ten wpada w pole karne i zostaje ścięty przez obrońcę Roberta Lewandowskiego. Sędzia bez chwili zawahania wskazał na wapno, a faulującego ukarał czerwoną kartką. Do rzutu karnego tak jak w sobotę z Ostrovią podszedł Lebioda i po raz kolejny pokazał, że bardzo pewnie czuje się przy wykonywaniu jedenastki. A już 3 minuty później było 4:1. Kolejna szybka kontra Stali, strzał Lebiody odbity przez obrońców trafia pod nogi Kreta, a ten półwolejem po długim rogu pakuje piłkę do siatki. Po tej bramce niestety Stal znów dopuściła do głosu Justynów, czego efektem była bramka Krzysztofa Pawlaka w 79 minucie. W końcówce meczu praktycznie każda akcja kończyła się golem, i tak najpierw w 84 min. po podaniu Florczaka z boku hat-tricka skompletował Lebioda, a trzy minuty później po składnej akcji gospodarzy drugą bramkę w meczu zdobył Pawlak. Po kilku minutach sędzia zakończył mecz i Stal mogła sobie dopisać trzy punkty!

Kolejny mecz o dość podobnym przebiegu. Nasi piłkarze bardzo dużo strzelają, ale niestety zawsze także tracą bramki. Stal w ofensywie wypada celująco, ale w defensywie widać jeszcze mankamenty. Prawdziwy test dla obu formacji w sobotę - ligowy hit przez duże "h", a więc starcie wicelidera z liderem! Mecz z Włókniarzem o nietypowej porze, bo w samo południe!